Dzielnicowi z komisariatu w Górze Kalwarii wraz z policyjnym Borsukiem przeprowadził kolejne spotkania z przedszkolakami. Podczas zajęć funkcjonariusze przypominali uczestnikom zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzieci miały również możliwość obejrzenia policyjnego wyposażenia do służby. Najmłodsi obiecali, że będą przestrzegać przekazywanych im zasad i wszędzie zachowywać się ostrożnie.

Podczas rozmowy z dziećmi z przedszkola znajdującego się w Górze Kalwarii przy ul Ks. Sajny oraz w przedszkolu prowadzonym przez siostry zakonne przy Al. Wyszyńskiego dzielnicowi  wyjaśniali na czym polega ostrożne zachowanie na ulicy. Dzieci, jak zawsze, chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się z Borsukiem swoimi doświadczeniami z różnych życiowych sytuacji. Funkcjonariusze uczyli i przypominali, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachowywać się jako pasażer samochodu. Dzielnicowi z komisariatu w Górze Kalwarii zachęcali także do używania elementów odblaskowych, szczególnie podczas jesiennych spacerów.

Jednym z elementów zajęć był też pokaz policyjnego sprzętu, z którego funkcjonariusze korzystają podczas służby. Przedszkolaki wiedzą już, że policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo i można zwracać się do nich o pomoc w przypadku zauważenia zagrożeń.

Mamy nadzieję, że dorośli włączą się w nasze zadania profilaktyczne i będą przypominać dzieciom zasady prawidłowych zachowań i numer alarmowy 112 do wszystkich służb ratowniczych. 

 

js