Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju. Okazało się, że może mieć on na swoim koncie co najmniej 12 kradzieży i włamań. Sąd przychylił się do złożonego przez policjantów do prokuratury wniosku i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

Policjanci z piaseczyńskiego wydziału kryminalnego podczas nocnej służby zwrócili uwagę na pewnego mężczyznę. Podczas legitymowania podawał on mundurowym fałszywe dane osobowe, jednak zostało to szybko zweryfikowane. Wówczas okazało się, że jest to 50- latek poszukiwany w sprawie rozboju, do którego doszło przed kilkoma dniami. Z zebranych informacji wynikało, że mężczyzną groźbami zmusił dwie starsze osoby do wydania mu pieniędzy i telefonu komórkowego.

Podczas dalszych czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy z wydziału dochodzeniowo- śledczego ustalono, że mężczyzna ten najprawdopodobniej odpowiada za liczne kradzieże i włamania na terenie powiatu piaseczyńskiego. Zostało mu za to przedstawionych 12 zarzutów. Usłyszał również zarzuty dotyczące rozboju oraz kierowania gróźb karalnych.

Policjanci wobec zatrzymanego złożyli do prokuratury wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi teraz w areszcie śledczym.

 

nadkom. Jarosław Sawicki/rr