22 drużyny szkolne z powiatu piaseczyńskiego i grójeckiego rywalizowały w XXI Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim Dzieci Do Lat 13 im. Kazimierza Górskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Turniej odbył się w piątek 10. czerwca na stadionie Miejskim w Górze Kalwarii.

 

Najpierw rywalizowano w grupach eliminacyjnych a później w grupach finałowych. Wśród dziewcząt od samego początku najlepiej prezentowały się piłkarki z Grójca i Nowej Iwicznej. W bezpośrednim decydującym o złotych medalach pojedynku między tymi dwiema drużynami był remis i o wszystkim decydowały rzuty karne. Tu lepsze okazały się o jedną bramkę reprezentantki Nowej Iwicznej i to one wzniosły okazały puchar za zwycięstwo.

 

Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Dobiesza. Najlepszą bramkarką wybrano Kamilę Byrską z Grójca, Najlepszą zawodniczką Monikę Gielecińską z Nowej Iwicznej a królem strzelców została Malesa Oliwia z Grójca.

 

Wśród chłopców tryumfowali piłkarze z PSP Grójec którzy w decydującym meczu grupy finałowej pokonali świetnie spisujących się w eliminacjach zawodników z Baniochy. Uczniowie z Baniochy w pierwszej części turnieju w 5 meczach nie stracili ani jednego punktu. Jednak w meczu z Grójcem musieli uznać wyższość rówieśników z Grójca choć tylko o jedna bramkę. Trzecie medalowe miejsce wywalczyli piłkarze z Czaplinka.

 

Najlepszym Bramkarzem wybrano Macieja Sieklickiego z Baniochy, Najlepszym Zawodnikiem Kuba Seweryn z Czaplinka a królem strzelców został Dawid Pozubiec z Grójca.

 

Organizator Ośrodek Sportu i Rekreacji dziękuje za pomoc: KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie, MKS Korona Góra Kalwaria

 

Patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Polski Związek Piłki Nożnej, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej

Patronat medialny: Asystent Trenera, Nad Wisłą, gorakalwaria.net

Partnerzy: Mazovia Bank Spółdzielczy, Agropol, Sam u Jacka, Podzamcze, KR Sport, Sportika, A-Pro , Piekarnia Bugno