
| Źródło: Artykuł partnera
Leasing sprzętu medycznego

Leasing sprzętu medycznego - na czym to polega?
Leasing sprzętu medycznego to rozwiązanie, w którym lekarz prowadzący prywatną praktykę może wejść w posiadanie specjalistycznego sprzętu w zamian za opłacanie miesięcznych rat leasingowych. Co więcej, tego typu oferty finansowania są dostępne nie tylko dla doświadczonych lekarzy, ale również tych, którzy dopiero zaczynają pracować na własny rachunek. Finansowanie sprzętu w taki właśnie sposób cieszy się dużą popularnością, co wynika z korzyści leasingu, które przekładają się przede wszystkim na niższe podatki. W tym miejscu warto podkreślić, że leasing urządzeń medycznych przyznawany jest z reguły w ramach tzw. uproszczonej procedury, co sprawia, że nie ma konieczności przedstawiania dokumentów dochodowych. Ograniczenie formalności do minimum przekłada się na szybkość całej procedury.
Co obejmuje leasing sprzętu medycznego?
Leasing sprzętu medycznego obejmuje przede wszystkim specjalistyczne urządzenia medyczne, wśród których można wymienić chociażby kanery, aparaty USG, unity stomatologiczne, rentgeny, lasery, analizatory, aparaty pomiarowe, spirometry, echokardiografy, mikroskopy, urządzenia do sterylizacji oraz wiele innych urządzeń. Warto jednak mieć świadomość tego, że przedmiot leasingu mogą stanowić również inne elementy wyposażenia gabinetu, czyli przede wszystkim meble (zarówno medyczne, jak i zwykłe), czy instrumenty zabiegowe. Leasingiem może zostać objęty również sprzęt komputerowy, dedykowane oprogramowanie, czy środki transportu, czyli auta lekarzy. Wynika to z faktu, że przedmiot leasingu może stanowić każdy ruchomy środek trwały, którego posiadanie jest niezbędne do prowadzenia działalności.
Leasing dla lekarzy oferta?
Warto mieć świadomość, że oferta leasingu dedykowana lekarzom jest naprawdę bogata. Przykładowo firma Leason - wygodny leasing oferuje im skorzystanie zarówno z pożyczki leasingowej, jak i leasingu finansowego, czy operacyjnego. W każdym przypadku warunki leasingu znacznie się różnią, co powoduje, że konkretne rozwiązania należy dopasować do indywidualnej sytuacji. Przykładowo pożyczka leasingowa, która stanowi hybrydę leasingu finansowego oraz kredytu optymalnie sprawdza się w przypadku firm, które nie są Vatowcami oraz nabywają sprzęt ze stawką VAT 8%. Leasing operacyjny oraz finansowy są natomiast rozwiązaniami korzystnymi dla Vatowców. Pierwsza opcja sprawdza się w przypadku sprzęt z 23% stawką VAT, a druga jest korzystniejsza wtedy, gdy VAT na sprzęcie wynosi 8%.
Podsumowując należy stwierdzić, że leasing sprzętu medycznego to rozwiązanie, które umożliwia optymalizację podatkową lekarzom prowadzącym prywatną praktykę. W efekcie jest ono bardzo popularne, a przedmiotem leasingu są nie tylko urządzenia medyczne, ale również auta wykorzystywane do celów służbowych.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj