Przed godziną 22.00 policjanci patrolujący ulice Piaseczna zostali wezwani na Aleje Róż gdzie miało dojść do pobicia przechodnia. Na miejscu okazało się, że sam atak na przechodnia zauważyło dwóch policjantów będących po służbie, którzy jako pierwsi zareagowali i wraz z piaseczyńskimi mundurowymi dokonali zatrzymania 20 – latka.

Funkcjonariusze, którzy minionej nocy pełnili służbę na terenie miasta Piaseczna zostali wezwani na Aleję Róż, gdzie miało dojść do napaści na przechodnia. Jak ustalili piaseczyńscy patrolowcy 42- letni mężczyzna wraz z małżonką udawali się do domu, gdy podbiegł do nich młody chłopak i zaczął ich najpierw  wyzywać, a następnie zaatakował fizycznie.

Pierwsi zauważyli to i zareagowali będący już po służbie funkcjonariusze z komisariatu policji w Wilanowie, którzy po chwili wraz z piaseczyńskimi patrolowcami obezwładnili napastnika. I udzielili pomocy poszkodowanemu w wyniku uderzeń mężczyźnie. Podejrzewany o dokonanie pobicie 20 – latek w chwili ataku miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Został on zatrzymany i trzeźwieje teraz w policyjnej celi.