Nietypowe działania przeprowadzili piaseczyńscy policjanci z wydziału ruchu drogowego. Wspólnie z uczniami III klasy mundurowej z Liceum Ogólnokształcącego w Tarczynie prowadzili kontrole ruchu drogowego. Sprawcy drobnych wykroczeń, tym razem zamiast mandatu- musieli zjeść cytrynę. Przeprowadzone działania są jednym z elementów oddziaływania prewencyjnego wobec kierowców nieprzestrzegających ograniczeń prędkości. Działania spotkały się z bardzo dobrym odbiorem społecznym. Jak podkreślali sami kierowcy, taką formę działań zapamiętają już na zawsze!

Kilkadziesiąt skontrolowanych pojazdów, to efekt wczorajszych działań policjantów z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna, którzy przy drodze krajowej numer „7”, służbę pełnili wspólnie z klasą mundurową Liceum Ogólnokształcącego im. Szarych Szeregów w Tarczynie.

W ramach zajęć praktycznych uczniowie III klasy nie tylko przyglądali się policyjnej pracy. W tym dniu sprawcy niewielkich przekroczeń prędkości mogli liczyć na inny rodzaj „kary”, zamiast mandatu uczniowie wręczali takim kierowcom cytrynę! Były także słodycze dla kierowców, których zachowanie na drodze oceniano jako wzorowe.

Kierowcy, którzy zostali poproszeni o przyjęcie i zjedzenie cytryny, wyłącznie chwali prowadzoną akcję i podkreślali bez wyjątku, że w ich świadomości ta kara zostanie już na zawsze zapamiętana!