Policjanci z komisariatu w Lesznowoli zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o kradzież saszetki z zaparkowanego samochodu. Przed kilkoma dniami ten sam mężczyzna wyrwał także pewnej kobiecie torebkę na klatce schodowej w budynku w Piasecznie. Teraz odpowie za oba czyny. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny z komisariatu w Lesznowoli został poinformowany o kradzieży, do której doszło w pobliskiej miejscowości. Z zebranych informacji wynikało, że z wnętrza zaparkowanego citroena skradziono dwie saszetki z pieniędzmi i dokumentami. Właściciel oszacował straty na ponad 3 000 złotych. Błyskawiczne działania poprowadzone przez policjantów z Lesznowoli doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. 28-latek trafił do policyjnego aresztu.

W tym czasie policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego z Piaseczna ustalili, że ten sam mężczyzna jest podejrzewany o jeszcze jedno podobne przestępstwo. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 30 września około 19.30 do kobiety wchodzącej na klatkę schodową bloku przy ulicy Szkolnej podbiegł mężczyzna i wyrwał jej torebkę. Poszkodowana straciła wówczas dokumenty i pieniądze.

Mężczyzna nie uniknie teraz odpowiedzialności karnej za oba czyny. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
 

nadkom. Jarosław Sawicki/ak