Niestety, wyłoniona w przetargu na obsługę linii P-1 i P-2 firma Polonus w pierwszym dniu funkcjonowania nowych tras, nie stanęła na wysokości zadania. Na trasach nie kursowały autobusy z taboru jaki przewidywała umowa, przystanki nie zostały oznakowane i nie widniały na nich rozkłady jazdy.

– To ewidentne zaniedbanie firmy, za które wyciągniemy konsekwencje wobec przewoźnika – mówi Rober Widz, II Zastępca Burmistrza. – Pozostaje nam jedynie przeprosić mieszkańców za zaistniałą sytuację i chaos w dniu, który był dla nas szczególnie istotny w związku z wprowadzoną nową organizacją ruchu w centrum Piaseczna – dodaje.

Przystanki jeszcze dziś mają zostać prawidłowo oznakowane, a od jutra, od godzin popołudniowych na trasach pojawią się autobusy niskopodłogowe.

Na przystankach PKP Piaseczno i Szkolna 01 pojawią się dodatkowe informacje, które ułatwią pasażerom orientowanie się w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej, a na wszystkich przystankach będą już widniały rozkłady jazdy.

Aby zapewnić jak najlepszą jakość komunikacji i jej funkcjonalność będziemy od Państwa przyjmować uwagi, które należy kierować na mail: komunikacjamiejska@piaseczno.eu

Trwało będzie też znakowanie poziome ulic, gdzie zmieniana jest organizacja ruchu, a taką operację można przeprowadzać tylko w sprzyjających warunkach pogodowych. Dlatego tam, gdzie znakowanie uniemożliwiła pogoda lub oderwało się, będziemy w najbliższych dniach poprawiać.

Państwa uwagi i odpowiedzi na pytania, opublikujemy na naszej stronie www.piaseczno.eu