Policyjne radiowozy, śmierć z kosą i worek na zwłoki. Ten niecodzienny widok mogli obejrzeć po raz drugi kierowcy poruszający się drogą krajową nr 36 w miejscowości Smoszew. Akcja ta miała na celu uświadomienie kierowcom, że nie warto przekraczać prędkości.

Akcja zorganizowana po raz drugi przez krotoszyńską policję we wtorek 30 października na drodze krajowej nr 36 w miejscowości Smoszew. Kierowcy mogli zobaczyć policyjne radiowozy, stojącą przy jezdni czarną postać z kosą w ręku symbolizującą śmierć, policjantów wykonujących czynności do zdarzenia drogowego. Na miejscu, przed czarną postacią na ziemi leżał czarny worek, w jaki chowane są ciała ofiar wypadków drogowych. 

Mamy nadzieję że mimo podjętych tak drastycznych obrazów cel zostanie osiągnięty i wielu kierowców podejmie refleksję nad tym, aby zabrać nogę z gazu i w bezpieczniejszy sposób poruszać się po drogach.

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych – niejednokrotnie ze skutkiem śmiertelnym. Pamiętaj – lepiej na miejsce dojechać pięć minut później, niż swoją „drogę” zakończyć kilkadziesiąt lat za wcześnie.

NIE SPIESZ SIĘ! I TAK BĘDZIESZ PIERWSZY NA SWOIM POGRZEBIE!