24 i 25 listopada odbyła się VII edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej – Piaseczno Cup 2018. W zawodach wzięło udział rekordowa liczba 32 drużyn z całego województwa mazowieckiego m. in. Płocka, Sochaczewa, Radomia, Grodziska Mazowieckiego, Warszawy, Góry Kalwarii, Konstancina.

Zawody zostały podzielone na 8 grupy, po 4 zespoły z których do 1/8 finału wychodziły 2 drużyny. Ekipy, które wyszły z grupy: THC Opacz, FC Kebavita, Orły Floriana, A Team Brzóza, EMKA Audio, PRIS, KS Kontra, Gang Słodziakow, FC Wilanów, Wujo Team, Big Game, Kapela Jesienna, Soho Płock, Orły Albina, FC Albatros, Red Bulls.

W meczu o 3 miejsce zmierzyły się drużyny THC Opacz z FC Albatros. Pojedynek był bardzo wyrównany, obie ekipy postanowiły się zagrać ofensywnie przez co dwie minuty przed końcowym gwizdkiem było aż 4:4. Dzięki determinacji i pięknej bramce w ostatniej minucie meczu THC Opacz objął prowadzenie i nie dał go sobie wydrzeć już do końca. Mecz zakończył się wynikiem 5:4.

W finale spotkały się jeden z głównych z faworytów w turnieju tj.: FC Wilanów z ekipą FC Kontra, która po raz pierwszy zagrała na naszych zawodach. Tak jak w przypadku meczu o 3 miejsce spotkanie było bardzo wyrównane, z tą różnicą że obie drużyny wyczekiwały ataków swojego rywala. W regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0 dlatego trzeba było przeprowadzić konkurs rzutów karnych. Lepsza okazała się ekipa z Wilanowa głównie dzięki wspaniałym interwencją swojego brakarza Jacka Żołnierskiego, który wybronił aż 2 z 3 rzutów karnych.

Klasyfikacja końcowa:
1 – FC Wilanów
2 – KS Kontra
3 – THC Opacz
4 – FC Albatros

Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy bramkarz: Jacek Żołnierski – FC Wilanów.
Najlepszy zawodnik: Marcin Gryglas – FC Albatros.
Król Strzelców: Wojtek Piotrowski – KS Kontra.

Podziękowanie dla: EL-COM Polska, Dolina Czerska – 100% naturalne, tłoczone soki NFC, KR Sport producent rękawic bramkarskich, Lirene, Kurier Południowy, Turnieje Piłki Nożnej, Grodzisk Sport News, Gmina Piaseczno, Zgoda FC, Powiat Piaseczyński, AUTO SZYBY Glejzer.

Organizatorzy szczególne podziękowanie chcieliby przekazać dla wice Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Piasecznie, pani Barbary Ignaczak oraz pani Agnieszki Kortylewskiej, za udostępnienie boiska oraz pomoc w organizacji turnieju.

Więcej zdjęć z turnieju można obejrzeć na fanpage Copa Football – Turnieje Piłki Nożnej: www.facebook.com/CopaFootballTurnieje

Środki zebranie podczas wydarzenia, zostały przekazane na Fundację Dla Dzieci.

Turniej był pod patronatem Burmistrza Piaseczna.


Foto: Agnieszka Golak Magic Moments Photography