Miło nam poinformować, że film „Baraż” w reżyserii Tomasza Gąssowskiego, otrzymał nagrodę za najlepszy, krótkometrażowy film aktorski podczas 32. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego, jednego z piętnastu największych festiwali filmowych w Europie. Podczas imprezy produkcja miała swoją światową premierę.

Film opowiada historię mieszkającego w małej, podwarszawskiej miejscowości z żoną i synkiem 38-letniego Zygi. Mężczyzna przed kilkoma laty z powodów honorowych opuścił założoną przez jego ojca Wisełkę - lokalny klub, w którym grał przez całe swoje piłkarskie życie. Teraz Zyga jest bezrobotny, a jego głównym zajęciem jest wychowywanie zakochanego w piłce 10-letniego syna Witka. Zyga próbuje wyjaśniać Witkowi na czym polegają zasady, którymi rządzi się świat. Okazuje się jednak, że sam nie do końca się do nich stosuje, co nie uchodzi uwadze sprytnego chłopca.

Tomasz Gąssowski ukończył reżyserski program Studio Prób w Szkole Wajdy. W 2016 roku, na podstawie rozwijanego podczas tego kursu scenariusza, nakręcił, w ramach programu „30 minut” Studia Munka, swój debiutancki film BARAŻ.

W rolach głównych: Zyga - Jacek Borusiński, Witek - Oliwier Kozłowski

Film, do którego zdjęcia kręcono na terenie Piaseczna, otrzymał wsparcie Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.