Data wydarzenia: 14.02.2016 18:00 - 14.02.2016 20:00
Miejsce wydarzenia: Konstancin Jeziorna, HUGONÓWKA, ul. Mostowa 15

W tym roku Walentynki zbiegają się z osiemdziesiątą rocznicą urodzin Anny German, wielkiej gwiazdy polskiej piosenki. Z tej okazji usłyszymy jej największe przeboje oraz najpiękniejsze miłosne duety na sopran i tenor w wykonaniu Justyny Reczeniedi i Mikołaja Adamczaka.

Justyna Reczeniedi (sopran)  solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, śpiewaczka, skrzypaczka, polonistka, ostatnia uczennica Bogny Sokorskiej „Słowika Warszawy”. Nagrała 8 płyt solowych. Na swym koncie ma takie role jak Gilda w „Rigoletto” i Violetta w „Traviacie” Verdiego, Despina i Fiordiligi w „Cosi fantutte” Mozarta. Koncertowała w Japonii, Hiszpanii, Libanie, Austrii, Kanadzie, Niemczech, Grecji, naWęgrzech i Łotwie, spiritus movens projektów „Co-opera” i „Pamięci Anny German”.

Mikołaj Adamczak  (tenor)  – solista Teatru Wielkiego w Poznaniu. W 2008 roku zdobył II Miejsce w kategorii głosów męskich na V Międzynarodowym Konkursie Wokalnym we Vrable na Słowacji, a także został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju.

Ma w swym dorobku m.in. role: Włodzimierza Leńskiego z opery „Eugeniusz Oniegin” Czajkowskiego, Fentona w „Falstaffie” Giuseppe Verdiego, Alfreda w operetce Zemsta Nietoperza” Johanna Starussa.

Występował na wielu prestiżowych festiwalach i koncertach w Polsce, Niemczech, na Łotwie, Słowacji i w Szwajcarii.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasach KDK i na kupbilecik.pl