
| Źródło: Artykuł partnera
Pompa ciepła - koszt, jaki ponosi klient, ile czasu działa?

Jak długo działa pompa ciepła?
Pompy ciepła od https://hymon.pl działają bardzo długo – nawet 20 lat. Te, które są montowane obecnie, mają żywotność do 50 lat. Najczęściej wybierane są pompy ciepła z systemem grzewczym z kotłem na paliwa stałe, który zintegrowany z pompą ciepła działa następująco:
- zbiornik z ciepłą wodą użytkową na wykorzystanie w domu i pobór ciepłej wody użytkowej - bez straty ciepła – woda jest wyjęta z zasobnika, instalowana i dyfuzorowana do rur.
- powietrze ciepłe na wykorzystanie w domu bez straty ciepła - w przetwornikach na powietrze ciepłe przez odgazowanie przez wentylator pompy ciepła do przetworników na poziom ciepłej wody użytkowej ociepla się powietrze w przetwornikach, gdzie jest odgazowywane, i przepływa do odbiornika w mieszkaniu.
- wykorzystanie ciepła z przeciwskurczu pompy ciepła na wykorzystanie w baszcie z rekuperacją. Woda, powietrze, CO2 przepływa do baszty i odwrotnie. Z pompy ciepła do baszty – woda ciepła, powietrze ciepłe, CO2, w baszcie woda zimna, powietrze zimne, CO2.
Koszt instalacji pompy ciepła
Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o koszt instalacji pompy ciepła. Podstawowa różnica pompa ciepła koszt polega na tym, że te wodne mają wyższą sprawność niż ciepłe powietrze. Mają też inne wymagania w stosunku do izolacji i konstrukcji budynku. Dlatego, koszt instalacji pompy ciepła zależy również od rodzaju użytego materiału budowlanego, wykorzystywanych w budowie przewodów i elementów systemu grzewczego budynku. Koszt instalacji pompy ciepła zimnej zależy od poziomu wydajności wody użytkowej. Koszt jest uzależniony również od rozmieszczenia pomp ciepła w budynku i wysokości instalacji ciepłej wody użytkowej.
Woda ciepła jest ciepła na cały rok. Jest dostępna w użytkowaniu i nie występują w niej żadne zmiany temperatury w porównaniu do innych źródeł najczęściej stosowanych u ogrzewania budynków, jak gaz czy węgiel. Co ważne, pompa ciepła nie zwalnia przy zimnych dniach, nie pobiera dodatkowej ciepłej wody. Woda jest ciepła na cały rok. Nie potrzebujemy do jej ogrzania dodatkowych urządzeń.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj