Duńska firma SwipBox udostępnia 200 maszyn paczkowych, które zostaną umieszczone w Biedronce i w placówkach Poczty Polskiej. Za pośrednictwem nowych urządzeń klienci będą mogli odbierać przesyłki.

SwipBox udostępnia 200 maszyn paczkowych


SwipBox oddaje do dyspozycji 200 automatów do odbioru przesyłek, które będą znajdować się w placówkach pocztowych i sklepach Biedronka. Z automatów w Biedronce będzie można korzystać w godzinach pracy poszczególnych sklepów, a automaty umieszczone w wyodrębnionych strefach placówek pocztowych, będą dostępne dla klientów 24 godziny na dobę.

Pierwsze urządzenia mają być oddane do dyspozycji jeszcze przed wakacjami. Pozostałe zostaną przekazane do użytku do końca trzeciego kwartału br. Najpierw mają być one rozlokowane w większych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Łódź, Katowice. itp.

- W naszych sklepach obecnie działa blisko 150 maszyn paczkowych. Dodanie nowych urządzeń w kolejnych kluczowych lokalizacjach da jeszcze większej liczbie klientów Biedronki możliwość skorzystania z usługi odbioru paczki podczas codziennych zakupów – wypowiedział się Michał Szlęzak, który zajmuje się zarządzaniem działem nieruchomości w sieci Biedronka.Maszyny paczkowe Poczty Polskiej do dyspozycji klientów


W planach Poczty Polskiej jest zwiększenie dwukrotnie swoich przychodów z obsługi przesyłek paczkowych, kurierskich i ekspresowych do 2023 r. Na tę chwilę potencjał państwowego przedsiębiorstwa w tym segmencie wyceniany jest na blisko miliard złotych rocznie.

- Poczta Polska jest aktywnym uczestnikiem rynku e-commerce, który jest kluczowy dla polskiej gospodarki. Powiększanie naszej sieci jest warunkiem dalszego rozwoju biznesu kurierskiego. Dlatego podjęliśmy decyzję o dołączeniu pocztowych automatów do odbiorów przesyłek do naszej oferty. Konsekwentnie chcemy proponować naszym klientom kolejne miejsca odbioru zakupów internetowych – komentuje Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Według operatora pocztowego, zaraz po dostawie przez kuriera i odbiorze osobistym, możliwość odebrania przesyłki w automacie samoobsługowym, jest trzecią najchętniej wybieraną formą odbioru.