Policjanci z referatu patrolowo- interwencyjnego po pościgu zatrzymali 33- latka podejrzewanego o podpalenia traw i nieużytków w powiecie piaseczyńskim. Kilkanaście minut po otrzymaniu informacji o podpaleniu łąki w pobliżu miejscowości Siedliska, policjanci zauważyli i podjęli pościg za mężczyzną podejrzewanym o wzniecenie pożaru.

33- latek został zatrzymany i przewieziony do komendy w Piasecznie. Policjanci nie wykluczają, że mężczyzna ten może odpowiadać za inne podpalenia w tej okolicy. Z informacji od strażaków wynika, że tylko w ciągu ostatnich czterech dni w tej okolicy interweniowali już sześciokrotnie!

Skala podpaleń łąk i tzw. nieużytków w powiecie piaseczyńskim stawia nasz powiat w niechlubnej krajowej czołówce. Przed kilkoma dniami z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji insp. Roberta Kokoszki, odbyła się debata społeczna poświęcona w całości właśnie zagrożeniom związanym z pożarami.

Efektem zawartych wówczas porozumień pomiędzy policją, strażą pożarną i leśnikami jest między innymi całodobowy monitoring miejsc szczególnie zagrożonych podpaleniami, i prowadzenie wspólnych patroli.